IPS Părinte Timotei a sfinţit locul pentru un nou cămin studenţesc al UAV

Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad a inaugurat ieri, lucrările la noul cămin al universității ce va  fi situat în Calea Zimandului, nr.8, în curtea Facultății de Design. Slujba de sfințire a pietrei de temelie a fost oficiată de către ÎPS Timotei Seviciu împreună cu un sobor de preoți format din prof.univ.dr. Cristinel Ioja, decanul facultății de Teologie și arhidiacon lector univ.dr. Tiberiu Ardelean.  

Au participat alături de rectorul UAV, prof.univ.dr. Ramona Lile, cei trei prorectori ai universității  prof.univ.dr Codruța Stoica, prof.univ.dr. Alexandru Popa, conf.univ.dr. Teodor Cilan prefectul Aradului, Florentina Horgea, președintele Consiliul Județean,  Marinel Cionca, viceprimarul Aradului, Ionel Bulbuc, precum și reprezentanți ai firmei de construcții.