Părintele Constantin Necula va conferenţia la Lipova

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, luni, 28 octombrie 2019, Părintele Constantin Necula, profesor la Facultatea de Teologie Ortodoxă ,,Andrei Șaguna”, din Sibiu, va conferenția în oraşul Lipova, Judeţul Arad.

Conferința publică va avea loc luni, 28 octombrie, începând cu ora 18, în Sala de evenimente din Băile Lipova. Evenimentul este organizat de Parohia Ortodoxă Română Lipova în colaborare cu Arhiepiscopia Aradului.

Tema conferinţei va fi ,,Cum mai este posibilă credinţa astăzi!?”

***

Părintele Constantin Necula este Doctor în Teologie și conferenţiar universitar la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Sfântul Andrei Șaguna” a Universităţii „Lucian Blaga” din Sibiu. Este autor de cărți de predici, de studii și articole de specialitate, dar și de cărți pentru copii și tineret. A participat la numeroase conferințe în țară și în străinătate, precum și la emisiuni de radio și de televiziune. În Arhiepiscopia Aradului Părintele Constantin Necula a conferențiat de nenumărate ori.

Biroul de presă al Arhiepiscopiei Aradului