O mână întinsă semenilor

Arhiepiscopia Aradului, prin Sectorul Social mulțumește domnului Gerry, un crescător de găini din Nădlac, de altfel singurul din Județul Arad care crește găinile în acest mod! Domnia sa a donat 1300 de ouă de casă proaspete pentru toți cei căzuți pradă neputințelor și încercărilor de orice fel.În urma actului de milostenie am reușit să vizităm mai multe familii nevoiașe, luate în evidența Centrului de Incluziune Socială făcându-le o mare bucurie. De restul bucurându-se cei 135 de beneficiari ai Cantinei Sociale ,,Sfântul Ierarh Nicolae” a Arhiepiscopiei Aradului, beneficiari care zilnic, de luni până vineri, se bucură de o masă caldă constând în felul întâi și felul doi!
Mulţumiri aducem şi doamnei Ramona Constantinescu care a făcut posibile aceste acțiuni care s-au desfășurat prin intermediul şi cu sprijinul său, mereu alături de cei aflați în nevoi.
Bunul Dumnezeu să vă răsplătească tuturor bunătatea!

Geanina Ştefănuţ

asistent social