Seară cultural-artistică în Parohia Sânnicolau Mic

În seara zilei de 09 august 2020, frumoasa curte a bisericii parohiale din Sânnicolau Mic a fost plină de copii, tineri, părinți și bunici. Evenimentul a avut loc cu sprijinul Părintelui Gheorghe Gligor si al tinerilor din parohie. Seara, dedicată copiilor, a început cu un program de povești creștine și tradiționale interpretate de către actrița creștină Giorgiana Popan. După o pauză dulce și binemeritată, copiii s-au jucat și au alergat prin preajma bisericii, iar la final, curtea noastră s-a transformat într-un mic cinema în aer liber, cei mici vizionând filmul animat “Ups! Am pierdut arca”. 

Evenimentul s-a încadrat în tematica Anului omagial dedicat ,,Pastorației părinților si copiilor”, reușind în condiții speciale, să readucă aproape de biserică comunitatea noastră. 

Denis Rus