Programul slujbei de sfinţire a bisericii din incinta Clinicii Laser System din Vladimirescu

Duminică, 4 aprilie 2021, începând cu ora 9.00, ierarhii arădeni, Înaltpreasfinţitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului şi Preasfinţitul Părinte Emilian Crişanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Aradului, înconjuraţi de un sobor de preoţi şi diaconi, vor săvârşi Slujba de târnosire a bisericii cu hramul ,,Sfântul Apostol Andrei” – Paraclis arhiepiscopal din incinta Clinicii Laser System din Vladimirescu.

Slujba de târnosire va fi urmată de Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare, în altarul de vară din curtea clinicii, timp în care credincioşii prezenţi vor avea posibilitatea de a intra şi închina în Sfântul Altar.

Vă aşteptăm cu bucurie să participaţi la acest eveniment sfânt şi important pentru toată comunitatea.

Pr. Bogdan-Ioan Tod

A se vedea şi:

PS Emilian Crișanul a pus piatra de temelie pentru biserica Paraclisului Eparhial din incinta Clinicii Laser System din Vladimirescu

Sfințirea clopotelor Paraclisului Arhiepiscopal ,,Sfântul Apostol Andrei” din incinta Clinicii Laser System Vladimirescu