Cerc misionar în Parohia Groșii Noi

În Duminica Sfintelor Femei Mironosițe, preoții Cercului Pastoral Misionar Bârzava, coordonat de Pr. Cosmin Iordăchescu, s-au întâlnit în biserica cu hramul ,,Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Parohia Groşii Noi, prilej cu care au săvârșit Sfânta Taină a Maslului.

La finalul sfintei slujbe, Pc. Părinte Lulaş Dan a pus la inimile credincioșilor un frumos cuvânt de învățătură legat de semnificația zilei în care Biserica le cinstește pe toate femeile creștine, totodată amintind despre valoarea liturgică a cimitirelor Ortodoxe ca fiind de o importanţă deosebită, cimitirul fiind ,,oglinda parohiei”.

La finalul întâlnirii Pc. Părinte Florin Florea, a mulțumit preoților împreună slujitori dar și credincioșilor prezenți pentru toată osteneala pe care o arată necontenit în viata parohiei.

Pr. Florin Florea