Piesa de teatru Jack și vrejul de fasole, în Parohia Arad-Grădiște II

Vineri 20 iulie 2021, între orele 18.00-20.00, pe platoul din fața bisericii Parohiei Arad-Grădiște II, a avut activitatea culturală dedicată copiilor aflați în vacanță din parohie și nu numai. Activitatea a început cu jocuri interactive, urmată de piesa de teatru „Jack și vrejul de fasole” susținută de Trupa de teatru „Piticot” din Arad, prezenți fiind circa 50 de copii care s-au bucurat în prezența părinților și celor care au organizat acest eveniment. Spectacolul a fost realizat în cadrul Proiectului „Grădină cu artă”, finanțat de Centrul Municipal de Cultură Arad cu sprijinul Parohiei Arad-Grădiște II. Mulțumim celor implicați Primăriei Municipiului Arad, Centrului Municipal de Cultură Arad, Trupei de teatru „Piticot” și Parohiei Arad-Grădiște II.

Pr. Vasile Cucu