Bucurie și daruri de Crăciun în Parohia Conop

Astăzi, de dimineață cu câteva zile înainte de încheierea activităților educaționale ale elevilor Școlii Gimnaziale,, Ștefan Cicio Pop” din satul  Conop,  Comuna Conop, părintele paroh alături de doamna director Mihuța Milica și doamnei  educatoare, doamnelor  învățătoare prin sprijinul oferit de credincioșii Parohiei Ortodoxe Conop,

au fost aduse pe fețele copiilor zâmbete și multe emoții, datorită  darurilor care au fost oferite copiilor de la grădiniță și  din ciclul primar, dar și îndemnul ca anul care vine să devină mai ascultători, mai răbdători față de părinți dar și față de doamna educatoare și doamnele învățătoare. Îi așteptăm pe cât mai mulți la Sfânta Biserică,  pentru că Moș Crăciun îi așteaptă și pe cei care nu au fost prezenți astăzi la școală.

Aducem mulțumire și recunoștință celor care au făcut posibilă această misiune, credincioșilor parohiei noastre,  doamnei director Milica Mihuța, și cadrelor didactice din ciclul primar, dorind  tuturor sărbători binecuvântate, pline de lumina, multă sănătate iar Nașterea lui Hristos să vă fie cu folos.
Pr. Viorel Iute