Daruri din suflet pentru suflete în Parohia Vărşand

,,Gesturile mici aduc bucurie nepreţuită”
La iniţiativă părintelui paroh şi a tinerilor din comunitatea Vărşand, credincioşii s-au unit şi au sprijinit pe cei aflaţi în nevoi, arătând că atunci când dăruim din inimă ne împlinim sufleteşte.

,,A dărui este în firea întregului univers, iar a accepta darul este a doua natură a acestuia”, am încercat şi noi să dărui după a noastră putinţă, să aducem acum în prag de sărbători un zâmbet de bucurie, dar şi nădejdea că mereu vom avea aproape pe cineva trimis de Dumnezeu.

Această zi de 22.12.2021 râmăne în sufletul nostru, una a bucuriei pentru că am reuşit să facem bine, iar atunci cu siguranţă nici Dumnezeu nu uită de noi, înmulţind de unde s-a dat.

Mulţumim tuturor credincioşilor parohiei, care atunci când sunt solicitaţi la astfel de fapte nu rămân nepăsători, ajutând atât financiar cât şi prin alimente. Mulţumim tinerilor noştri pentru această activitate, pentru implicare, pentru bucuria lor de a ajuta, de a dărui, de a răspunde afirmativ la fiecare solicitare a părintelui paroh.

Praznicul Naşterii Domnului să vă fie BUCURIE!

Slavă lui Dumnezeu pentru putere, pentru sănătate, pentru pace şi PENTRU TOATE!

Pr. paroh Gheorghe-Gabriel Juc