Cerc pastoral-misionar în Parohia Ortodoxă Lazuri

Cercul pastoral-misionar Hălmagiu s-a reunit la ora Vecernie în Duminica a 5-a după Rusalii în biserica Parohiei Ortodoxe Lazuri.

La începutul întâlnirii, preoții din acest cerc pastoral-misonar s-au întâlnit în slujirea Tainei Sfântului Maslu. Dintre preoții participanți au fost: PC Pr. Paroh Buda Silviu-Ionuț de la Parohia Lazuri, PC Pr. Pensionar Crișan-Pantea Adam, Pensionar la Parohia Lazuri și Suplinitor la Parohia Țărmure, PC Pr. Bulea Mihai de la Parohia Bănești, PC Pr. Horga Petru-Marius de la Parohia Pleșcuța, PC Pr. Curtuțiu Viorel de la Parohia Luncșoara și PC Pr. Zadic Andrei de la Parohia Brusturi.

La final, PC Pr. Paroh Buda Silviu-Ionuț a mulțumit tuturor pentru prezență și toți credincioșii au fost miruiți cu untdelemn sfințit.

Pr. Andrei Zadic