Facultatea de Teologie Ortodoxă din Arad prezentă la parada absolvenților Universității ,,Aurel Vlaicu”

În seara zilei de 20 Iunie 2023, Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad a organizat, în parcul “Mihai Eminescu” din municipiu, parada absolvenților. Evenimentului a adunat, în piațeta din jurul troiței martirilor, reprezentanți ai autorităților centrale și locale, conducerea Universității, cadre didactice, absolvenți, studenți și părinti.

Ca parte a acestei instituții academice, Facultatea de Teologie Ortodoxă “Ilarion V. Felea” din Arad a fost prezentă și ea prin Decanul acesteia, pr. prof. univ. dr. Cristinel Ioja, însoțit fiind de Directorul de departament, pr. conf.univ. dr. Caius Cuțaru, de părinții profesori, absolvenți și studenți.

După intonarea imnului de stat, a rugăciunii “Tatăl nostru” și a imnului “Gaudeamus igitur”, oficialitățile invitate au adresat câteva cuvinte de felicitare.

Pr. Filip Albu