Seară duhovnicească cu Părintele Nicolae Tănase la Arad

Cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Patriarh Daniel și a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei al Aradului, Asociația Studenților Creștini Ortodocși Români, filiala Arad, a organizat miercuri, 26 martie 2014, conferința cu titlul „Provocări contemporane în familia creștină”, avându-l ca invitat pe părintele Nicolae Tănase de la Valea Plopului, județul Prahova. În cuvântul sfinției sale a atras atenția asupra gravelor probleme cu care se confruntă familiile astăzi, precum: avortul, contracepția, scăderea natalității, lipsa unui viitor promițător pentru copiii noștri. Sala teatrului „Ioan Slavici” din Arad a fost arhiplină, conferința fiind urmată de foarte multe întrebări din partea publicului, la care părintele a oferit răspunsuri pertinente și deosebit de bine argumentate. Dăm mulțumire lui Dumnezeu pentru o astfel de seară duhovnicească, potrivită cu atmosfera Postului Mare, nădăjduind că ea va rodi în chip fericit în sufletele arădenilor.

Ultima actualizare (Vineri, 28 Martie 2014 23:58)