Număr nou al revistei „Biserica şi Şcoala” a Arhiepiscopiei Aradului

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, a apărut publicaţia religioasă „Biserica şi Şcoala“, anul XCIV (94),  nr. 4/aprilie 2014, care cuprinde 8 pagini. Pe prima pagină este redată Pastorala Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Timotei la Învierea Domnului – 2014. În celelalte pagini ale revistei precizăm următoarele titluri: ,,Hristos euharistic prezent pe altarul inimilor noastre”, arhim. Teofan Mada; ,,Euharistie şi Înviere”, protopop Flavius Petcuţ; ,,Împărtăşirea vrednică”, pr.prof. Dacian-Emilian Nan; ,,Păcatul şi mărturisirea lui în religiile arhaice”, diac.dr. Caius Cuţaru;  ,,Imanent şi transcendent în relaţia dintre psiholog şi duhovnic”, student teolog Vlad-Sergiu Sandu.

Pe ultimele pagini ale revistei, la rubrica „Actualitatea eparhială”, sunt menţionate evenimente mai importante din viaţa bisericească arădeană, precum şi itinerarul pastoral al Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Timotei.

Revista poate fi cumpărată de la pangarul Catedralei arhiepiscopale şi de la celelalte biserici şi mănăstiri din eparhie.

Ultima actualizare (Marţi, 13 Mai 2014 09:32)