„Cunoasteti opera lui Stefan Augustin Doinas?”

Vineri 13 iunie a.c., la ora 13, a avut loc la Biblioteca Orasenesca „Stefan Augustin Doinas” din Santana,

o intalnire cu tema „Cunoasteti opera lui Stefan Augustin Doinas?”. Aceasta intalnire a fost organizata de Fundatia Culturala Secolul 21,
cu sprijinul financiar al Fondului Cultural National, avand partener Primaria Santana, pentru a continua programul de constituire a unei arhive nationale si europene a Cercului Literar de la Sibiu, cu un accent special pe opera lui Stefan Augustin Doinas.
Invitat la acest eveniment a fost si P.C. Pr. Gabriel C. Maris – consilier eparhial al Arhiepiscopiei Aradului, fiind preotul paroh din satului natal al poetului, Caporal Alexa (sau Cherechiu) implicat in lucrarea de promovare a lucrarii literare a poetului.

Ultima actualizare (Luni, 16 Iunie 2014 12:59)