Masa bucuriei în parohia Ignești

În săptămâna a XI-a după Rusalii, în Parohia Ignești din Protopopiatul Sebiș Arhiepiscopia Aradului, șase familii cu probleme sociale au primit pachete cu alimente.

„Aducem mulțumiri Înaltpreasfinției Sale, Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscop al Aradului pentru părinteasca purtare de grijă prin care a pus la „Masa Bucuriei” aceste familii nevoiașe ale parohiei noastre” a declarat pr. Romică-Dorin Confideratu, parohul acestei Biserici.

Acțiunea filantropică se desfășoară în cadrul proiectului național „Masa Bucuriei” derulat de Patriarhia Română în parteneriat cu Selgros Cash&Carry. Parohia Ortodoxă Ignești face parte din rândul celor mai sărace 50 de unități bisericești din Arhiepiscopia Aradului care beneficiază de produse alimentare.

Ultima actualizare (Marţi, 02 Septembrie 2014 09:28)