Parohii vacante

Centrul eparhial anunţă publicarea la concurs, până la data de 14 noiembrie 2014, a următoarelor parohii vacante:

1. Parohia Firiteaz: post vacant – preot paroh, Protopopiatul Arad, categoria a III-a. Are biserică şi casă parohială.

2. Parohia Seleuş: post vacant – preot paroh, Protopopiatul Ineu, categoria a I-a. Are biserică şi casă parohială.

3. Parohia Şilindia: post vacant – preot paroh, Protopopiatul Ineu, categoria a III-a. Are biserică şi casă parohială.

4. Parohia Chesinţ: post vacant – preot paroh, Protopopiatul Lipova, categoria a II-a. Are biserică şi casă parohială.

5. Parohia Dorgoş: post vacant – preot paroh, Protopopiatul Lipova, categoria a III-a. Are biserică şi casă parohială.

6. Parohia Prăjeşti: post vacant – preot paroh, Protopopiatul Sebiş, categoria a III-a. Are biserică şi casă parohială.

Pentru parohiile Seleuş şi Chesinţ, pot depune dosare doar preoţii cu vechime de cel puţin 5 ani de la ultimul transfer.

Cei interesaţi se vor adresa pe cale ierarhică, Centrului eparhial.

Ultima actualizare (Miercuri, 29 Octombrie 2014 14:05)