Proiectul ,,Muntele de bucurii” în Parohia Dorgoș

,,Nu spune niciun cuvânt când vei arăta cândva vreo milă sau vreo binefacere
către cineva; dar când alţii îţi fac vreun bine atunci nu tăcea, ci vorbeşte.’’
(Pateric)
Cu două zile înainte de ajunul măritului praznic al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, parohia Dorgoș , cu binecuvântarea Centrului Eparhial al Arhiepiscopiei Aradului, împreună cu Asociația Cetatea Voluntarilor , au oferit tuturor copiilor din această parohie și celor din filia Pătârș, daruri de hăinuțe și jucării în spiritul marelui praznic și al frumoasei tradiții..
Așa cum organizatorii au numit acest proiect ,,Muntele de bucurii,, o campanie de colectare de cadouri oferite de numeroși arădeni cu sufletul mare, iată și în parohia Dorgoș, prin implicarea preotului paroh a ajuns un ,,pisc,, din acest munte spre bucuria și zâmbetele neprețuite a celor mai mici decât noi care au simțit astăzi, în avans, spiritul milosteniei și al dăruirii.
Părintele paroh le mulțumește, în numele copiilor, pe această cale, arădenilor care au fost deschiși la această campanie, Asociației Cetatea Voluntarilor care funcționează în acest județ în colaborare cu departamentul social al Arhiepiscopiei Aradului , dorindu-le o bună activitate și în anul ce urmează, precum și tuturor celor implicați în acest proiect.
Parohia Dorgoș cu filia Pătârș vă urează, pe această cale, tuturor, sărbători fericite și binecuvântate.
A transmis preot Valentin Săvușcă

image

image

image

image