Cerc misionar în Parohia Chişlaca

Parohia Chişlaca, din Protopopiatul Ineu, a găzduit duminică, 02.07.2017, întrunirea preoților din Cercul pastoral-misionar Beliu, coordonați de către părintele Huţiu Ioan, din încredinţarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Timotei al Aradului. Întrunirea a debutat în biserică cu Paraclisul Maicii Domnului, apoi cei doisprezece preoți împreună cu copiii îmbrăcați în costume nationale şi ceilalți credincioși au ieșit în procesiune cu sfintele icoane. În încheierea slujbei părintele Sorin Streulea de la Parohia Ciunteşti a ținut un cuvânt de învățătură despre „Apariția icoanei în Biserica Ortodoxă”.
În încheierea acestei întruniri Preotul Paroh Ardelean Petru a adus mulțumiri preoților din Cercul misionar Beliu, copiilor de la Ansamblul de dansuri „Codrişorul din Chişlaca” şi credincioșilor prezenți care împreună au realizat o seară de înaltă ținută duhovnicească.

20170702_174603

20170702_175113