Elevi seminariști arădeni în misiune la Chișineu-Criș

Praznicul Intrării în Biserică a Maicii Domnului a reprezentat pentru credincioșii Parohiei Chișineu-Criș I, Protopopiatul Arad, un prilej de înaltă trăire duhovnicească întrucât au avut bucuria ca în această zi să fie gazde pentru un grup format din 8 elevi de la Seminarul Teologic Ortodox din Arad, însoțiți de domnul profesor Marius Lăscoiu-Martin (Muzică Bisericească).

Aceștia au dat răspunsurile la slujba Utreniei și la Sfânta Liturghie, iar elevul seminarist, Radu Mihai Popoviciu, din clasa a XII-a a rostit un frumos cuvânt de învățătură.

La finalul Sfintei Liturghii, părintele paroh, Daniel Mirel Dumitru, a mulțumit seminariștilor și domnului profesor pentru prezență, iar împreună cu o parte din corul Bisericii au interpretat câteva colinde.

Radu Mihai Popoviciu

Elev seminarist

5

6

image

image

7