Seminariști arădeni în misiune la Parohia Ortodoxă Fântânele

Luni, 14 octombrie 2019, cu prilejul sărbătorii Sfintei Cuvioase Parascheva, credincioșii parohiei Fântânele, Protopopiatul Arad, au găzduit un grup format din 8 elevi ai Seminarului Teologic Ortodox din Arad, însoțiți de către domnul profesor Marius Lăscoiu-Martin și domnul secretar Cătălin-Iulian Drăgan.

Tinerii seminariști, conduși de domnul profesor, au dat răspunsurile la Slujba Utreniei și a Sfintei Liturghii.

La momentul predicii, cuvântul de învățătura a fost susținut de către domnul Cătălin-Iulian Drăgan, care a vorbit despre viața Sfintei Cuvioase Parascheva, dar și despre minunile, care se săvârșesc la Moaștele acesteia.

La final, părintele paroh Dan-Dorin Mândra, a mulțumit oaspeților pentru frumoasa colaborare și le-a lansat acestora, invitația permanentă de a participa la slujbele bisericii, oferindu-le și o agapă frățească.

Bogdan Mureșan, elev la Seminarul Teologic Ortodox din Arad