A 7-a ediție a Simpozionului Școlii doctorale va avea loc la Facultatea de Teologie din Arad

În zilele de 15-16.09.2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Seviciu, Arhiepiscopul Aradului, Facultatea de Teologie Ortodoxă “Ilarion V. Felea” din Arad, organizează cea de-a 7-a ediție a Simpozionului internațional anual al doctoranzilor, în cadrul programelor extra-curriculare finanțate de Ministerul Educației.

Și acest eveniment se înscrie în seria celor dedicate aniversării Bicentenarului Teologie Arădene (1822-2022), programate pentru acest an.

Partenerii din străinătate ai acestei manifestări sunt Facultatea de Teologie din Atena și Academia Creștină din Varșovia, fiind prezenți și doctoranzi ai Facultăților de Teologie din Patriarhia Română. Participanții vor prezenta și dezbate, onsite & online, rezultatele propriilor cercetări, puse sub genericul: Teologia în cetate. Evocări, exigențe și perspective.

Mai multe detalii sunt disponibile la adresa online a evenimentului: https://fb.me/e/1NBxuuJHz

Pr. Filip Albu