Proiectul ,,Pregătește și tu un copil de școală” în Parohia Groșeni – ediția a III-a

Cu câteva zile înainte de începerea noului an școlar, în Parohia Groșeni, Protopopiatul Ineu, s-a demarat proiectul misionar „Pregătește și tu un copil de școală” ce s-a bucurat de ediția a III-a.În biserica parohială s-a oficiat slujba de Tedeum oficiată de către preotul paroh Sas Radu în prezenta elevilor și tinerilor din parohie.
La momentul cuvenit, preotul paroh a susținut o cateheză intitulată” Biserica și Școala” în care a evidențiat conlucrarea Bisericii si a corpului profesoral pentru dezvoltarea frumoasă a noilor generații de tineri care vor depune efortul de a ajunge oameni mari in viață. La finalul rugăciunii, copiii au primit un minim esențial de rechizite pentru începerea noului an școlar.
Prof. Denis Roșu Drăgan