Deschiderea noului an universitar 2023-2024 la Facultatea de Teologie Ortodoxă din cadrul UAV Arad

Facultatea de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea” a Universității „Aurel Vlaicu” din Arad se află în pragul deschiderii noului an universitar. În urma stabilirii calendarului manifestărilor prilejuite de acest moment, profesorii, studenții și invitații așteptați la evenimente vor putea participa după următorul program:

  • Sâmbătă, 23 septembrie 2023, ora 11.00, în Corpul M (cartier Micălaca, strada Elena Drăgoi nr. 2) va avea loc deschiderea festivă, unde vor participa toate Facultățile si Departamentele Universității.
  • Luni, 25 septembrie 2023, în Paraclisul universitar din curtea Facultății de Teologie Ortodoxă „Ilarion V. Felea” (str. Academia Teologică nr. 11-13) se va oficia Sfânta Liturghie Arhierească și slujba de Tedeum, cu începere de la ora 8.00. În continuare, studenții și cadrele didactice – îndrumători de an se vor întâlni în sălile de curs pentru prezentarea programului academic-duhovnicesc și liturgic-omiletic stabilit pentru acest an universitar.

Pr. Filip Albu