Binecuvântare de lucrări la Grădinița din Parohia Arăneag

Astăzi, 13 septembrie, a avut loc la Grădinița din Arăneag slujba de binecuvântare a lucrărilor interioare, săvârșită de preotul paroh Alin Pingică.

Lucrările au fost efectuate cu sprijinul Asociației ,,Cetatea Voluntarilor” împreună cu Primăria Târnova. La acest eveniment au participat Președintele Consiliului Județean Arad Iustin Cionca, Suprefectul Marius Mircea Sulincean, doamna Inspector școlar Corina Jurgiu, doamnele Ana-Maria Popa și Anca Andruța reprezentantele Asociației ,,Cetatea Voluntarilor” și a sponsorilor, reprezentanții Consiliului Local Târnova: doamna primar și domnul viceprimar, doamna director Bulzan Adriana, doamnele învățătoare și domnul învățător pensionar Pascu Ioan. După săvârșirea slujbei de binecuvântare tânărul student la Teologie Ortodoxă Pingică Laurențiu a interpretat un frumos program de pricesne și cântări patriotice.

Cu acest prilej cei prezenți la eveniment au vizitat Muzeul Etnografic din Arăneag.

Laurențiu Pingică